Biz Kimiz?

STAY NATURE, LOVE NATURE
STAY CLOSE TO NATURE
ARCHITECT FRANK LLOYD WRIGHT

Kurucumuz Ethem Şahin 1976 yılında Aydın’da faaliyet gösteren Aytopsan Top. San. A.Ş.'nin ortağı olarak makina malı topraktan mamül tuğla üretimine başlamıştır. Yine aynı sektörde 1986 yılında oğulları Mehmet Zeki Şahin ve Yımaz Şahin ile İzmir/Torbalı’da ŞAHTAŞ A.Ş. olarak yeni bir tesisi hayata geçirmişlerdir. Gelişen talepler doğrultusunda 1996 yılından itibaren %100 el yapımı tuğla, kiremit, kaplama tuğlası, terracotta yer karoları, restorasyon tuğla ve karoları üretimine ve ihracatına başlamıştır.

1996 yılından itibaren üretim kapasitesinin %95’ini İngiltere, Amerika, Kanada, Belçika ve Yunanistan’a ihraç eden ŞAHTAŞ, Lucideon, UK – Miami Dade, USA – CE, EU belgelerine sahip olup tüm ürünleri Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada kalite standartlarına uygun olarak yüksek kalitede üretmektedir.

 
Tüm bu avantajların yanında 50 yıl ürün garantisi ile satılan ŞAHTAŞ ürünleri yerel rakipler ile rekabet edebilmekte ve yüksek katma değerli ürünlerin kullanıldığı niş yapı projelerinde ve tarihi restorasyon projelerinde tercih edilmektedir.

1996 yılından bugüne kadar toplam 80 milyon adet kiremit ve tuğla ihraç eden ŞAHTAŞ, İngiltere, Amerika, Kanada, Belçika, Hollanda, Rusya ve Ukrayna'daki mevcut distribütörlüklerine ilaveten 2017 yılında Fransa , Almanya, Japonya ve Avustralya distribütörlüklerini de ekleyerek ihracat kapasitesini 10 milyon adet/yıl olarak gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Standart ürünlerimiz, proje bazlı özel imalat ürünlerimiz ve restorasyon ürünlerimizle bugüne kadar Türkiye ve ihracat yaptığımız ülkelerde tamamlanmış olan toplam yaklaşık 10.000 yapı referansımız ile artan talebi karşılamak üzere Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 35.000m2 arsa üzerinde 22.000m2 kapalı alanda faaliyet gösterecek olan yeni tesisimiz ile kapasitenin 30 milyon adete ulaşması planlanmaktadır.

Tamamen çevre dostu olacak şekilde tasarlanan tesisimizin 2019 yılı sonunda faaliyete başlaması hedeflenmektedir.